EoCatWork #04 – Webinár

0
689

Štvrtý a posledný webinár série #EoCatWork, ktorý pripravil Univerzitný inštitút Sophia v spolupráci s ES pri príležitosti 30. výročia Ekonomiky spoločenstva, je 13/5. #EoCatWork: štyrikrát (raz za mesiac od februára do mája), aby ste sa zoznámili s podnikateľmi Ekonomiky spoločenstva, ich firmami a históriou ich podnikania.

Po stretnutí, ktoré sa uskutočnilo vo februári s Elisabettou Epping-Rossi a jej manželom Johannes, podnikateľmi spoločnosti AGÁTA Rösterei & Café, v marci so severoamerickým podnikateľom ES Andrewom Gustafsonom zo spoločnosti Communion Properties, v apríli sme odleteli do Brazílie na stretnutie s podnikateľom Diegom Mirandom z cestovnej kancelárie Unitur. Na posledný webinár zo série #EoCatworhk s názvom: „Dve generácie, jeden sen: ES v strednej Afrike“, pocestujeme do dvoch miest v strednej Afrike, Yaoundé (Kamerun) a Lubumbashi (Demokratická republika Kongo). Rečníci: Simon Nkeng Nkafu a medzinárodná sieť ES (EoC-iin) z Kamerunu a Konžskej demokratickej republiky.

V týchto EoC-iin hub, ktoré sú prítomné na všetkých kontinentoch, sa pomáha pri rozbiehaní nových ekonomických iniciatív a ich účastníci majú možnosť podeliť sa o svoje úsilie a odhodlanie v ekonomike starajúcej sa o ľudí, o vzťahy medzi nimi a životné prostredie. Tento rozkvet by nebol možný bez priekopníckej úlohy tých, ktorí sa najskôr ujali úlohy šíriť ES na africkom kontinente. Na webinári budú zástupcovia oboch skupín.