ES na portáli nm.sk

 • by redakcia nm.sk
  Predposledná anketová otázka na jednotlivých predstaviteľov politických strán, ktoré kandidujú v sobotňajších voľbách, sa týka školstva.
 • by Inzercia
  V Bratislave sa v nedeľu 24. septembra 2023 uskutočnil lokálny pochod Bratislava za život, na ktorom sa v nepriaznivom počasí zúčastnilo 3000 ľudí. Cieľom pochodu bolo osláviť život a zároveň apelovať na ukončenie diskriminácie nenarodených detí a tiež ukončenie ohrozovania tehotných matiek umelým potratom, ktorý so sebou nesie riziká pre zdravie i psychiku.
 • by Jesús Morán
  V nedeľnej rubrike Horizonty nm prinášame krátke úvahy zahraničných autorov Jesúsa Morána a Piera Codu. Reflektujú súčasnú situáciu a pomáhajú preniknúť do doby, v ktorej žijeme, aby sme jej mohli lepšie porozumieť. V prvom článku sa Jesús Morán venoval téme tajomstva, dnes pokračuje úvahou o kultúrnej vojne.
 • by Mária Kohutiarová
  V rámci tohtoročných Bratislavských Hanusových dní prišla spolu so svojím manželom Scottom – no nielen na to, aby mu robila spoločnosť. V rámci osobitnej prednášky predstavila svoje vnímanie Panny Márie, a v následnej debate odpovedala na typicky ženské otázky o sebarealizácii, plodnosti, zvládaní materstva či o výzve pre dnešnú ženu. Odpovede Kimberly Hahnovej (66) boli […]
 • by Zuzana Petruľáková
  Keď sa človek pozrie do našej spoločnosti, až tak veľa pokoja pri riešení konfliktov a nedorozumení tam, bohužiaľ, nenájde. Už len pohľad do parlamentu či na politikov (a to nielen počas súčasnej predvolebnej kampane) pripomína spôsob zvládania problémových situácií viac škôlkarov než dospelých ľudí.
 • by redakcia nm.sk
  Tvorcovia, priaznivci a podporovatelia portálu nm.sk sa stretli na oslave piatych narodenín, aby spolu zhodnotili doterajšiu cestu a otvorili nové výzvy spoločného dialógu.
 • by Mária Kostyálová
  „Najväčším ničiteľom mieru je dnes potrat, pretože je to vojna proti dieťaťu. Vražda vykonaná samotnou matkou. A ak pripustíme, že matka môže zabiť svoje vlastné dieťa, ako môžeme povedať iným ľuďom, aby sa navzájom nezabíjali?“ povedala v roku 1979 pri preberaní Nobelovej ceny za mier Matka Tereza. Jej slová sa dotýkajú aj nás na Slovensku. […]